loader
Kondard - strona główna

Przymierzalnia

Zakup bielizny poprzez sklep internetowy nie jest niczym łatwym. Szeroka gama rozmiarów może zawrócić w głowie i wtedy zastanawiamy się - jaki rozmiar jest dla mnie odpowiedni? Poniżej kilka porad, które pomogą w doborze odpowiedniego rozmiaru.

Obwód biustonosza ustalamy mierząc się ciasno pod biustem, a następnie zaniżając obwód w dół do wielokrotności liczby 5. Następnie mierzymy się w biuście, różnica między obwodami to wielkość miseczki.

Miseczka Różnica

A       12 CM

B       14 CM

C       16 CM

D       18 CM

E        20 CM

F        22 CM

G       24 CM

H       26 CM

I         28 CM

J        30 CM

K       32 CM

L       34 CM

Kiedy podniesiemy ręce do góry, a stanik podjeżdża na biust lub biust wylewa się dołem, oznacza to, że stanik jest za luźny. Gdy piersi uciekają ze stanika górą – oznacza to znowu, że stanik jest za ciasny. Jeśli fiszbiny odstają z przodu i nie dotykają mostka lub fiszbiny wbijają się w piersi to stanik jest zbyt mały w miseczce.

Przed zakupem w sklepie internetowym warto poczytać rady dobrym brafitterek. Inne spojrzenie na dobór bielizny dały mi warsztaty jakie poprowadziła Pani Kasia Sałata podczas II Salonu Bielizny, który odbył się 17.10.2015r. w Łodzi. Na samym początku wykładu zaprezentowała trzy modelki o tych samych wymiarach 115/85, wszystkie miały pod biustem rozmiar 80, jednak każda z nich nosiła inną miseczkę.

Dobór miseczki jest rzeczą indywidualną. Powyższa tabelka ma tylko charakter informacyjny, każda z nas jest bowiem inna, ma inny kształt i budowę, inny rozkład biustu i jego kształt. Jeśli nie jesteście pewne swojego rozmiaru zachęcamy do kontaktu telefonicznego 43 678 14 10 – służymy dobrą radą i postaramy się pomóc przy doborze odpowiedniego rozmiaru. MK